Developerské projekty

Výběr kraje

Developerské projekty

BYTY NOVÁ

České Budějovice

Základní informace

Specifikace: rekreační komplex s důrazem na design a komfort
Termín zahájení výstavby: 03/2018 
Termín dokončení výstavby: 09/2019
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o., EDIKT a.s.
Investor: BYTY NOVÁ s.r.o.

 

Lokalita

Bytový dům je polohově zasazen do velmi zajímavé lokality krajského města České Budějovice, nedaleko centra v Nové ulici. 

 

Objekt

Moderní bytová budova s 4-mi podlažími a podkrovým, kde uliční průčelí je řešené designově-funkčním prvkem, ocelovými žaluziemi. 21 bytových jednotek 1+kk, 2+kk a 3+kk, s průměrnou plochou (včetně terasy a sklepu) 76 m2. Soukromé parkování ke každému bytu v krytém stání nebo v otevřené v privátní části areálu. Naším záměrem bylo citlivě ozvláštnit současnou bytovou výstavbu ve městě a lehce ji akcentovat uměleckými motivy. To vše při zachování stavební kvality pro pohodové bydlení

www.bytynova.cz

JBX Lipno (Lipno HORIZONT)

Lipno nad Vltavou

Základní informace

Specifikace: rekreační komplex s důrazem na design a komfort
Zahájení výstavby: duben 2017 
Dokončení výstavby: červenec 2018
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: LIPNO HORIZONT a.s.

 

Lokalita

Projekt je situován na jihu České republiky v obci Lipno nad Vltavou. Lokalitě projektu dominuje jedinečné přírodní kouzlo, blahodárný klid hlubokých šumavských lesů a celoroční možnosti relaxace, zábavy a sportu.

 

Objekt

Základní koncept projektu vychází ze studie území a terénu. Se zvýšenou pozorností se zabývá krajinou a zejména jejími fenomény. Materiálové řešení vychází z lokálního a regionálního stavebního umění. Základními výrazovými prostředky jsou tradiční kámen a dřevo, ale i moderní beton a sklo. Objekt se skládá z 18-ti apartmánových jednotek s terasou. Na střeše resortu je umístěno privátní relaxační centrum s velkým bazénem a se skvělým výhledem :-)

www.jbxlipno.cz

VĚNCOVNA CHLUMEC | centrum sportu a zábavy

Chlumec

Základní informace
Specifikace: multifunkční areál pod širým nebem tvořený univerzálním hřištěm a kaskádovými zelenými plochami, zděné zázemí s pergolou, parkoviště, příjezdové komunikace, doprovodná zeleň
Zahájení výstavby: 08/2011
Termín dokončení výstavby: 09/2013
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: Obec Chlumec 

 

Lokalita
Multifunkční areál VĚNCOVNA CHLUMEC se nachází v Jižních Čechách, 16 km jižně od Českých Budějovic v malé obci Chlumec na její jižní periférii.

Zadání, limity a řešení projektu
Malá obec řadu let řešila potřebu vybudovat víceúčelový areál pro své obyvatele.  Mantinely projektu byly dány skromným obecním rozpočtem a pozemky ve vlastnictví obce. Naše doporučení na lokalitu, dříve zanedbané a nevyužité, jižní části obce se brzy ukázalo jako velmi výhodné. Rozdělení projektu na jednotlivé etapy bylo pro obec finančně schůdné řešení za přispění vybraných dotačních programů.

 

Objekt
Venkovní areál na zhruba 3000 m2 je zcela nenásilně zasazen do krajiny. Stavba v žádném směru narušuje malebné přírodní území a dovedně stmeluje nároky na funkčnost se zvoleným designem. Stylová budova zázemí s kamenným obkladem (klubovna, WC, sprcha, sklad) a dřevěnou pergolou dominuje spolu s multifunkčním hřištěm (herní rozměr 40x20m, malá kopaná, tenis, volejbal, nohejbal, streetball) celému areálu. Travnaté kaskádové plochy umožňují konání zábavných obecních akcí. S projektem byly současně řešeny příjezdové obecní komunikace, které získaly nové elegantní tvary a potřebné parametry. Výsadba doprovodné zeleně podpořila bezbolestný přechod hranic projektu do přírodního území obce. 

 

http://www.obec-chlumec.cz/vencovna_20.html

HOKEJOVÉ CENTRUM POUZAR

České Budějovice

Základní informace
Specifikace: multifunkční sportovní centrum (hokejová a sportovní hala se zázemím, ubytování, obchod, restaurace, wellness)
Zahájení výstavby: 09/2011
Termín dokončení výstavby: 10/2012
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: HC ČESKOBUDĚJOVIČTÍ LVI o.s.

 

Novinky o projektu>>

 

Lokalita
Projekt výstavby HCP se nachází v Jižních Čechách, v severozápadní části krajského města České Budějovice, v městské části Čtyři Dvory.

Objekt
Základní koncept projektu vychází ze studie území a terénu. Stavba si zaslouží zvláštní pozornost díky svému architektonickému pojetí, své multifunkčnosti a použitým technologiím s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Moderní dvouetážová budova s parkovištěm bude tvořena v 1NP vstupní halou, ledovou plochou, šatnami, tělocvičnou, prodejnou a technologickým centrum. Ve 2NP se bude nacházet galerie, tribuna, bar a restaurace, wellness, ubytování.

 

www.hc-pouzar.cz

Vinařství GOTBERG

Popice

Základní informace

Specifikace: objekt na zpracování vinné révy, administrativa, ubytování
Termín zahájení výstavby: duben 2008
Termín dokončení výstavby: duben 2009
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: Gotberg a.s.

 

Novinky o projektu>>

 

Lokalita

Projekt vinařského domu se nachází v katastru obce Popice, v poloze nad druhým terénním zlomem severně nad obcí v trati Stará hora. Pozemek je mírně svažitý, ze severozápadu ohraničen meruňkovým sadem.

 

Objekt

Základní koncept projektu vychází ze studie území a terénu. Se zvýšenou pozorností se zabývala krajinou a zejména jejími fenomény. Určujícími fenomény jsou svah, krajina vinařské oblasti, převládající větry od východu, sad a až panoramatický výhled na Pálavské vrchy a vodní nádrž Nové mlýny. Reflexe těchto prvků do urbánního novotvaru je hlavním tématem celého řešení a určuje budovy z hlediska objemového, tvarového a funkčního. Dům je úzce svázán s krajinou ze které vyrůstá. Dům navazuje na svah, který ho i částečně překrývá. Jednotlivé hmoty domu gradují pohledovou fasádou orientovanou výhledy na Pálavské vrchy. Od povětrnostních vlivů je dům od východu chráněn zdí. Dopravně je napojen na místní obslužnou komunikaci na kterou navazuje oddělené parkoviště pro návštěvníky a zásobovací a distribuční dvůr. Materiálové řešení vychází z lokálního a regionálního stavebního umění. Nesnaží se být však jen jeho přepisem, ale převádí jej do současného tvarosloví. Základními výrazovými prostředky jsou tradiční kámen a dřevo, ale i moderní beton a sklo.

 

www.gotberg.cz

CENTRUM BYDLENÍ ZONA

České Budějovice

Základní informace

Specifikace: obchodní interiérové centrum - obchodní jednotky k pronájmu
Termín zahájení výstavby: jaro 2007
Termín dokončení výstavby: podzim 2007
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: ZONA CB a.s.

 

Novinky o projektu>>

 

Lokalita

Město České Budějovice, které čítá zhruba 100 000 obyvatel, se nachází cca 150 kilometrů na jih od hlavního města Prahy a leží na silnici vedoucí dále do Rakouska (směr Linec). OIC ZONA CB se nachází v Českých Budějovicích nedaleko obchodního centra GLOBUS na hlavní komunikaci E49 (směr Písek a Plzeň). Okolí OIC ZONA CB nabízí řadu dalších obchodů a rozvíjí se v atraktivní nákupní zónu.

 

Dopravní dostupnost

E49, Německo - Plzeň - České Budějovice- Rakousko
E55, Skandinávie - Praha - České Budějovice - Rakousko
Plánovaná dálnice D3, Praha - České Budějovice - Linz

 

Objekt

OIC ZONA CB je umístěno do perspektivně se rozvíjející komerční zóny krajského města České Budějovice. Jedná se o moderní dvoupodlažní objekt s celkovou obchodní plochou 4.283 m2. Variabilní obchodní plocha k pronájmu v I. NP činí 2.165 m2, ve II. NP 2.118 m2.

Skvělá poloha a moderní design OIC ZONA CB s kvalitní skladbou obchodních ploch s pasáží zabezpečují ty nejlepší předpoklady pro trvalý zájem a nákupy zákazníků z celého regionu Budějovicka.

 

www.zonacb.cz

Prodáno / pronajato
92%

Bydlení DOKY LIPNO

Lipno nad Vltavou

Základní informace

Specifikace: bydlení, rekreace - nadstandardní bytové jednotky v privátním areálu s bazénem
Termín zahájení výstavby: podzim 2005
Termín dokončení: listopad 2006
Předání bytových jednotek: 10.11.2006
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: DOKY a.s.
Dodavatel: STRABAG a.s.

 

Novinky o projektu>>

 

Lokalita

Bydlení DOKY je situováno na jihu České republiky v nádherné romantické zóně obce Lipno nad Vltavou, pod lesem v těsné blízkosti jezera. Lokalitě projektu dominuje jedinečné přírodní kouzlo jezerní hladiny, blahodárný klid hlubokých šumavských lesů a celoroční možnosti relaxace, zábavy a sportu.

 

Dopravní dostupnost

Velkou devizou euroobce Lipno nad Vltavou (210 km Praha, 270 Brno, 30 km Český Krumlov) je výborná dostupnost do zahraničí, Rakousko (hraniční přechod Studánky 14 km) a Německo (hraniční přechod Strážný 65 km). Plánovaná dálnice Praha - Vídeň tento malebný region ještě více zpřístupní vzdálenějším turistům.

 

Objekt

Architektura bydlení DOKY LIPNO vychází z detailní analýzy lokálního a regionálního stavebního umění. Celý areál půdorysně tvoří obdélník čtyřbokého dvora s poloprivátním vnitřním prostorem, který zaručuje dostatek intimity, důležité pro všechny formy moderního bydlení. Majitelé bytových jednotek mají k dispozici venkovní bazén s brouzdalištěm, relaxační centrum se saunou a ochlazovnou. Příslušenstvím bytu je rovněž vyhrazené parkovací stání. 

Areál DOKY Lipno je tvořen nadstandardními apartmány o velikosti 2+kk, 3+kk. Je možné volit mezi 3+kk jednopodlažní nebo luxusní mezonetový apartmán s  krásným výhledem na Lipenské jezero, jehož prožitek umocňují prostorné terasy a balkony.

 

www.dokyholiday.cz

Prodáno / pronajato
100%

DOMY ZA CHMELNICÍ

Lomnice nad Lužnicí

Základní informace

Specifikace: bydlení - rodinné domy
Termín zahájení výstavby: podzim 2004 (příprava území)
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: LOMNICE SERVIS, spol. s r.o.
Patronát projektu: město Lomnice nad Lužnicí

 

Novinky o projektu>>

 

Lokalita
Projekt obytného souboru rodinných domů pod názvem Domy Za Chmelnicí je situován v jižních Čechách v romantické zóně města Lomnice nad Lužnicí. Jižní strana je vymezená stávající rodinnou zástavbou v ulici Boženy Němcové, východní a západní zahradami a ze severu pak krásným rybníkem Jindrlov. Vlastní lokalita celého obytného souboru je bezpečně umístěna v nezáplavové zóně a nebyla dotčena ani povodněmi v roce 2002.

Dopravní dostupnost

Lomnice nad Lužnicí je obklopena přírodou a přitom kvalitně dopravně dostupná, České Budějovice (27 km), Jindřichův Hradec (31 km), Třeboň (10 km), Veselí nad Lužnicí (13 km).

Objekt
Základní koncept projektu vychází z tradiční jihočeské architektury s nenásilnou vazbou na požadavky dnešního moderního bydlení.
Projekt Domy Za Chmelnicí je tvořen 28 rodinnými domy typu A, B, C, D. Rodinné domy se svěžími barevnými fasádami jsou rozmístěné na pozemcích o ploše 600 - 1300 m2.
Všechny rodinné domy jsou zděné a moderně řešené ve skladbě 4+1 s užitnou plochou bydlení 115 - 136 m2. Zděná hmota rodinných domů je zakončena jednoduchou sedlovou střechou a je funkčně propojena s prostorem vlastní zahrady.
Vnitřní prostor rodinných domů je důsledně členěn na část určenou k společenskému životu rodiny, která v sobě slučuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyňský kout a část klidovou, kde jsou soustředěny ložnice se sociálním zázemím. Jednotlivé tyto části jsou vzájemně propojeny komunikační halou, která slouží i jako nástupní prostor do domu.

 

www.domy-trebonsko.cz

Prodáno / pronajato
100%

ŠPEJCHAR

Základní informace

Specifikace – rekonstrukce a přestavba vesnického stavení na rodinný dům s ubytovací kapacitou

Termín zahájení výstavby: jaro 2011
Termín dokončení výstavby: podzim 2012
Developer: BETA 1 DEVELOPMENT s.r.o.
Investor: soukromá osoba

 

Projekt řeší rekonstrukci a přestavbu vesnického stavení se sýpkou (špejcharem) na rodinný dům, s přestavbou sýpky na ubytovací zařízení se dvěma apartmány určenými k pronájmu s přiznaným původním významem sýpky. Objekt se nachází uprostřed vesnické zástavby ve vsi vzdálené zhruba 10km od města Třeboně, mezi malebnými rybníky Třeboňské pánve. Koncept projektu vychází z typické vesnické architektury s citlivě doplněnými moderními prvky a dispozicí nenásilně upravenou podle dnešních požadavků na moderní bydlení.

VINAŘSKÝ RESORT

Mikulov

Základní informace

Specifikace: Vinařský resort, výroba vína, společenské a ubytovací prostory
Investor: soukromý

 

Lokalita

Projekt vinařského resortu se nachází v obci Mikulov na Jižní Moravě.

 

Objekt

Podstatou projektu je výstavba multifunkčního objektu, který řeší propojení a úpravu stávajícího provozu vinařství s nově navrženými společenskými a ubytovacími prostory pro hosty a návštěvníky a celkovou úpravu na atraktivní moderní stavbu rozvíjející motivy mikulovské vinařské krajiny a města. Předpokládaný termín pro zahájení výstavby je investorem plánován v prvém čtvrtletí roku 2012.

¨